Modernizacja Zakładu Produkcji Wody (zakończono)

zpw_przed_po.jpg

Zakład Produkcji Wody ma zostać zmodernizowany w latach 2014-2015.

Umowę na prace przy modernizacji Zakładu Produkcji Wody podpisano z konsorcjum firm  P.T.H.U. Hydro-Marko Maria Pluta (lider konsorcjum), HYDRO-MARKO sp. z o.o. spółka komandytowa oraz Pomp 4 Eko sp. z o.o. Wartość zadania wynosi 20.170.000,00 zł netto.

Prace związane z modernizacją Zakładu Produkcji Wody w Legnicy przy ul. Nowodworskiej 1 rozpoczęły się w lipcu 2014 r. a realizacja zakończyła się w październiku 2015r.

Modernizacja infrastruktury Zakładu Produkcji Wody, zapewni dostawę wysokiej jakości wody do całej miejskiej sieci wodociągowej przez wiele kolejnych lat i dostosuje technologicznie proces uzdatniania wody do obecnej wielkości sprzedaży. Po modernizacji Zakład Produkcji Wody na Przybkowie będzie osiągał wydajność produkcyjną na poziomie 40 tys. m3 wody na dobę.

Modernizacja Zakładu Produkcji Wody realizowana była zgodnie z procedurami Żółtego FIDIC "Zaprojektuj i wybuduj".

Zadanie współfinansowane jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zadanie dofinansowano (w formie pożyczki) również ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Galeria Zdjęć 
powrót