Fundusze Unijne

Jak działa Polecenie Zapłaty?

Jak działa Polecenie Zapłaty?

Aktywacja usługi jest jednorazowa i polega na złożeniu zgody na obciążanie rachunku bankowego Klienta przez Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. Od tego momentu, na podstawie wystawionej zgody, nasza firma sama inicjuje opłacanie każdej kolejnej płatności.

Rachunki na czas

Wszystkie przelewy dokonywane tą drogą realizowane są poprzez ogólnopolski elektroniczny system rozliczeń międzybankowych, co wyklucza opóźnienia i błędy, jakie mogą wystąpić przy ręcznym wypełnianiu formularzy przelewu. Jeśli nie masz na koncie wystarczającej ilości środków do opłacenia wystawionej przez nas faktury, pobranie należności zostanie jednokrotnie ponowione. Jeśli ponownie na koncie nie będzie wymaganej kwoty, fakturę będziesz musiał opłacić we własnym zakresie gotówką lub przelewem na wskazany numer konta.

Ile kosztuje Polecenie Zapłaty?

Polecenie Zapłaty jest usługą dostępną w banku Klienta. Znaczna część banków nie pobiera opłaty za Polecenie Zapłaty lub opłata ta jest niższa od innych sposobów płacenia za rachunki. Ze względu na zróżnicowaną ofertę banków, sugerujemy sprawdzenie ceny usługi w banku Klienta. LPWiK S.A. nie pobierają żadnych opłat od Klienta, który zdecyduje się na uruchomienie Polecenia Zapłaty.

do góry