Nagroda Modernizacja Roku 2017

Inwestycja - zbiorcza droga południowa zwyciężyła w prestiżowym plebiscycie Modernizacja Roku 2017 w kategorii drogi i mosty. Nagroda przypadła miastu jako głównemu inwestorowi, Legnickiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji S.A. za wkład finansowy oraz projektantowi Egis Katowice i wykonawcy - konsorcjum firm Mosty – Łódź SA z Łodzi i Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego z Torunia.

Plebiscyt Modernizacja Roku nagradza najciekawsze rozwiązania i dokonania budowlane w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji. To już jego 22 edycja. Celem organizatorów jest promocja oraz wyłonienie każdego roku najlepszych, wyróżniających się szczególnymi walorami, przedsięwzięć budowlanych.

To kolejne wyróżnienie dla jednej największych inwestycji drogowych w naszym mieście. Zbiorcza droga południowa wraz z mostem na Kaczawie znalazła się w maju wśród zwycięzców ogólnopolskiego i równie prestiżowego konkursu Top Inwestycje Komunalne 2018.

Etap drugi budowy tej drogi trwał 20 miesięcy, od marca 2016 roku do listopada roku 2017. Koszt inwestycji to ok. 60 mln zł.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w dniu 24 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie. Nagrodę w imieniu Gminy Legnica oraz LPWiK S.A. odebrali:  Zastępca Prezydenta Miasta Legnicy Jadwiga Zienkiewicz oraz Prezes Zarządu LPWiK S.A. Zbigniew Mróz.  

modernizacja_roku.jpg

certyfikat_modernizacja_roku.jpg

 

powrót