Fundusze Unijne
Strona główna/Komunikaty/Olimpijka w LPWiK S.A.

Olimpijka w LPWiK S.A.

11 Marca 2022

Kornelia Fiedkiewicz wraz z prezesem Zbigniewem Mrozem

Legniczanka, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku, Kornelia Fiedkiewicz gościła w Legnickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji S.A.

Wychowanka legnickiego klubu pływackiego Wankan spotkała się z prezesem zarządu Zbigniewem Mrozem. W czasie rozmowy poruszano wątki dotyczące przygotowań do Igrzysk Olimpijskich, ale też wspomnień z Tokio i atmosfery, jaka panowała w wiosce olimpijskiej.

Kornelia Fiedkiewicz zaczynała karierę w Wankanie Legnica pod okiem trenera Janusza Widomskiego. - Zaczynałam pływać na basenie w Zespole Szkół Budowlanych. Na początku nie myślałam nawet, że tak się potoczy moja kariera. Jeszcze 5 lat temu udział w Igrzyskach Olimpijskich wydawał się być tylko marzeniem a w zeszłym roku stał się faktem. Pracuję dalej by osiągać jeszcze lepsze wyniki - opowiadała Kornelia Fiedkiewicz. W tym roku legniczanka wystartuje w Stanach Zjednoczonych w Światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich w sportowym ratownictwie wodnym.

Klub Wankan od lat wspierany jest przez LPWiK S.A. - Rozumiemy, że aby wzbić się na szczyt w sporcie, trzeba wiele pracy i wyrzeczeń. Dlatego angażujemy się w sponsoring i wspieramy wydarzenia sportowe z udziałem dzieci i młodzieży - mówił Zbigniew Mróz, prezes LPWiK S.A., który sam jest zapalonym pływakiem a w przeszłości był ratownikiem wodnym.

Spotkanie olimpijki w LPWiK S.A.

do góry