Fundusze Unijne
Strona główna/Komunikaty/LPWiK z pożyczką na przebudowę oczyszczalni ścieków

LPWiK z pożyczką na przebudowę oczyszczalni ścieków

14 Czerwca 2022

podpisanie umowy na pozyczke z nfosigw

Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. pozyskało środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na realizację inwestycji pn."Budowa i przebudowa części biologicznej oczyszczalni ścieków". Umowę pożyczki na ten cel w kwocie blisko 18,5 mln zł, podpisał Prezes Zarządu Spółki, Zbigniew Mróz. Otrzymana pożyczka w całości pokryje koszt realizowanego zadania.
W ramach modernizacji oczyszczalni w części biologicznej wykonane zostaną m.in.: nowy osadnik wtórny, pompownia, układ rozdziału osadu recyrkulowanego, dwie komory predenitryfikacji osadu, komora rezerwowa oraz zewnętrzne instalacje technologiczne. Wykonane prace przyczynią się do usprawnienia funkcjonowania oczyszczalni i umożliwią utrzymanie rygorystycznych parametrów dotyczących jakości i ilości ścieków.

Przebudowę legnickiej oczyszczalni ścieków, która trwa od października 2021 roku, wykonuje firma Hydro-Marko sp. z o.o., sp. k. z Jarocina. Realizacja inwestycji powinna zakończyć się jesienią 2023 roku.

logo nfosigw

do góry