Aktualności

Kolejne poidełko na terenie Legnicy

Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. uruchomiło poidełko przy placu zabaw na ul. Malwowej. To kolejne tego typu urządzenie, które pojawiło się w Legnicy. Wcześniej poidełka, które podłączone są do miejskiej sieci wodociągowej, zainstalowano w centrum miasta.

poidelko_osiedle_sienkiewicza.jpg

Przetarg na sprzedaż nieruchomości

Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S. A. ogłasza ustny przetarg nieograniczony w formie licytacji publicznej na sprzedaż nieruchomości.

Nowe poidełka w centrum Legnicy

Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A., uruchomiło kolejne poidełka w centrum Legnicy. Urządzenia nowego typu zainstalowano na skwerze przy ul. Najświętszej Marii Panny oraz na Placu Klasztornym. Ich konstrukcja, z trzema punktami czerpalnymi zamontowanymi na różnej wysokości, umożliwia korzystanie z wody nie tylko przez ludzi ale również przez ich pupili. Są to pierwsze urządzenia tego typu w Legnicy. Poidełka podłączone są do miejskiej sieci wodociągowej.

Na upalne dni - saturator

W związku z wysokimi temperaturami panującymi w ostatnim czasie w Legnicy, aby przynieść ochłodę mieszkańcom, LPWiK S.A. zorganizowało w centrum miasta stoisko, na którym można napić się schłodzonej wody prosto z saturatora. Woda, oferowana bezpłatnie wszystkim przechodniom, ujmowana jest z miejskiej sieci wodociągowej . Stoisko z saturatorem, obok bramek wodnych, jest kolejnym przejawem troski LPWiK S.A. o mieszkańców Legnicy, w ostatnich wyjątkowo upalnych dniach.   

Kurtyny wodne

W związku z panującymi wysokimi temperaturami, Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. zainstalowało na terenie miasta bramki wodne. Uruchomiono pięć kurtyn i jeden słupek zraszający. To idealne urządzenia na upalne dni, dzięki którym legniczanie mogą się nieco ochłodzić mgiełką wodną.

Bramki zlokalizowane zostały: w Rynku, na ul. Złotoryjskiej, w parku przy alei Orła Białego, na ul. Galaktycznej, na ul. Pomorskiej oraz przy Osi Kartuskiej.

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2019

W dniu 10 maja 2019 r. po raz kolejny Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich, towarzyszącej obchodom 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Obchody Światowego Dnia Wody

W dniu 22 marca Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. wraz z Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy, zorganizowało uroczyste podsumowanie dolnośląskiego konkursu plastycznego pod hasłem „PRZYRODA WOKÓŁ NAS – CZYSTA WODA”. Uroczysty finał konkursu odbył się w siedzibie Młodzieżowego Centrum Kultury.

dsc08280_1.jpg

6 miliardów litrów wody w jeden rok

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Wody. To dobra okazja, by przedstawić w liczbach, ile wody rocznie produkuje Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. i jakiej jakości jest woda uzdatniania przez miejską spółkę.

Strony

Subscribe to Kanał strony głównej
powrót