Aktualności

Gaszyn Challenge

W dniu 29.06.2020 Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. podjęło nominację Straży Miejskiej w Legnicy w akcji #GaszynChallenge dla Wojtusia z SMA. Udział wzięło ponad 30 pracowników przedsiębiorstwa.

Do dalszych wyzwań nominowaliśmy Strefę Aktywności Gospodarczej Sp. z o.o. w Legnicy, Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. oraz  Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lubinie.

Link do akcji - https://www.siepomaga.pl/wojtus

Przyłbice dla szpitala

Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. przekazało 250 przyłbic Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Legnicy. Spółka chce w ten sposób wspomóc personel medyczny w walce z epidemią COVID-19.

Budynek biurowy do wynajęcia

LPWiK S.A. posiada do wynajęcia dwukondygnacyjny budynek biurowy zlokalizowany w południowej części Legnicy przy ul. Nowodworskiej 1. Wybudowany w 1990r. Wyremontowany w 2016r.

Budynek składa się z  pomieszczeń biurowych, pomieszczeń socjalnych, toalet oraz pomieszczenia gospodarczego o łącznej powierzchni użytkowej 301,40m2 (parter – 159,20m2, I piętro – 142,20 m2).

Budynek posiada ogrzewanie z kotłowni gazowej, klimatyzację oraz instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną i odgromową.

Kolejne poidełko na terenie Legnicy

Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. uruchomiło poidełko przy placu zabaw na ul. Malwowej. To kolejne tego typu urządzenie, które pojawiło się w Legnicy. Wcześniej poidełka, które podłączone są do miejskiej sieci wodociągowej, zainstalowano w centrum miasta.

poidelko_osiedle_sienkiewicza.jpg

Nowe poidełka w centrum Legnicy

Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A., uruchomiło kolejne poidełka w centrum Legnicy. Urządzenia nowego typu zainstalowano na skwerze przy ul. Najświętszej Marii Panny oraz na Placu Klasztornym. Ich konstrukcja, z trzema punktami czerpalnymi zamontowanymi na różnej wysokości, umożliwia korzystanie z wody nie tylko przez ludzi ale również przez ich pupili. Są to pierwsze urządzenia tego typu w Legnicy. Poidełka podłączone są do miejskiej sieci wodociągowej.

Na upalne dni - saturator

W związku z wysokimi temperaturami panującymi w ostatnim czasie w Legnicy, aby przynieść ochłodę mieszkańcom, LPWiK S.A. zorganizowało w centrum miasta stoisko, na którym można napić się schłodzonej wody prosto z saturatora. Woda, oferowana bezpłatnie wszystkim przechodniom, ujmowana jest z miejskiej sieci wodociągowej . Stoisko z saturatorem, obok bramek wodnych, jest kolejnym przejawem troski LPWiK S.A. o mieszkańców Legnicy, w ostatnich wyjątkowo upalnych dniach.   

Kurtyny wodne

W związku z panującymi wysokimi temperaturami, Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. zainstalowało na terenie miasta bramki wodne. Uruchomiono pięć kurtyn i jeden słupek zraszający. To idealne urządzenia na upalne dni, dzięki którym legniczanie mogą się nieco ochłodzić mgiełką wodną.

Bramki zlokalizowane zostały: w Rynku, na ul. Złotoryjskiej, w parku przy alei Orła Białego, na ul. Galaktycznej, na ul. Pomorskiej oraz przy Osi Kartuskiej.

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2019

W dniu 10 maja 2019 r. po raz kolejny Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich, towarzyszącej obchodom 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Strony

Subscribe to Kanał strony głównej
powrót